|
Bez kategorii

nazwę fanpage

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak zmienić nazwę fanpage na Facebooku. Nie jest to problem jeśli dysponujesz grupą fanów mniejszą niż 200 osób. Jeśli przekroczysz tę liczbę schemat robi się nieco bardziej skomplikowany.

Podpowiadamy, jak w kilku krokach zmienić nazwę profilu.

KROK 1: Zmień język

Facebook nie zezwala na modyfikację tytułu fanpage z perspektywy polskiego konta. Jedynym odstępstwem od normy są osoby, które korzystają z obcojęzycznej wersji medium społecznościowego. Wystarczy, że zmienisz język profilu na English US, a odblokujesz niezbędne do dalszych działań, opcje.

KROK 2: Użyj odpowiednich wtyczek Chrome

Nawet jeśli na co dzień używasz innej przeglądarki, warto choćby na chwilę ją zmienić. Google Chrome umożliwia korzystanie z niezliczonej ilości wtyczek, które na dłuższą metę ułatwiają życie. W przypadku, gdy chcesz zmoderować nazwę fanpage, niezbędna będzie wtyczka ZenMate. Pozwala ona na zmianę lokalizacji. Z listy krajów ponownie wybierz anglojęzyczny, najlepiej Stany Zjednoczone(United States).

KROK 3: Zrestartuj przeglądarkę

Po zamknięciu przeglądarki upewnij się, że w dalszym czasie nie są uruchomione związane z nią procesy. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, lokalizacja powinna być już zmieniona. W innym przypadku zamknij procesy i ponownie uruchom przeglądarkę.

KROK 4: Wprowadź zmiany w Page info

Zaloguj się na Facebook i wejdź w ustawienia, a następnie informacje o fanpage(Page info). W miejscu, w którym wymieniona jest jego nazwa(Name) kliknij Request change. Na Twoim ekranie pojawi się nowe okienko uprawniające do przeprowadzenia modyfikacji.

KROK 5: Wypełnij formularz zmiany nazwy

Uzupełnij poprawnie formularz. Facebook może poprosić Cię również o przyczynę zmiany, dlatego też dodatkowo warto załączyć plik potwierdzający rzeczywisty adres firmy, identyfikację wizualną, stronę internetową itd.

nazwę fanpage

Ciekawostka!

Nowa nazwa powinna zaczynać się od dużej litery. Wielkich liter można używać tylko po spacji. Poniżej prezentujemy przykładowe nowe nazwy fanpage:

– Friendly Social, Friendlysocial- poprawny zapis

– FRIENDLY SOCIAL, FRIENDLYSOCIAL – niepoprawny zapis

KROK 6: Wyślij formularz i czekaj aż Facebook zmieni nazwę fanpage

Team Zuckerberga rozpatruje zgłoszenie w ciągu 2-14 dni. Co ciekawe, jeśli nazwa fanpage się zmieni, zostaniesz poinformowany nie tylko Ty, ale również Twoi fani. Pamiętaj, że im bardziej uwiarygodnisz powód moderacji, tym szybciej i chętniej zostanie ona zaaplikowana.