|
Bez kategorii

Christmas-Card-Background-1
Święta to naprawdę cudowny czas. Wszyscy emanuują pozytywną energią, nikną wszelkie spory, napotykamy co dnia miliony uśmiechów i świątecznych uścisków. Wysyłamy też mnóstwo życzeń. Czy wiesz, jak samodzielnie zrobić kartkę świąteczną?

Przede wszystkim musisz się zastanowić jaką formę powinny mieć Twoje życzenia.
Tradycjonaliści preferują wykonywane ręcznie kartki na pięknym, ozdobnym papierze. Ich przygotowanie zajmuje trochę czasu, ale warto go poświęcić dla efektu końcowego i radości bliskich. Proces tworzenia takiej kartki jest bardzo rozbudowany, ponieważ najpierw pojawia się pomysł, później należy zebrać niezbędne do projektu materiały, a dopiero na końcu można zabrać się do pracy. Znalezienie odpowiednich dodatków w postaci cekinów, świątecznych koralików i tasiemek bywa naprawdę czasochłonne, więc sam proces kreacji znacznie się opóźnia. Takiej kartki z pewnością nie zrobisz last minute. Na całe szczęście równie efektownie możesz zapezentować swoje treści za pomocą aplikacji lub programów graficznych.

Canva uznawana jest za najprostszy w obsłudze program graficzny, który pozwala nawet laikowi stworzyć niesamowite rzeczy. Za jej pomocą utworzysz prezentację, grafikę na bloga, firmową stronę, czy właśnie świąteczną kartkę! Zabawa jest naprawdę prosta i przyjemna. Wybrane zdjęcia przeciągnij do okna aplikacji, przytnij je i dodaj ogólnodostępne elementy graficzne. Poczuj się designerem, choćby tylko na czas Świąt.
Picmonkey to nieco starsza aplikacja, za pomocą której efektownie przerobisz zdjęcia. To właśnie tutaj można było korzystać z filtrów na wiele wcześniej przed nadejściem Instagrama. Wszystkie narzędzia służą do upiększania, i to do tego stopnia, że świątecznemu Mikołajowi można nawet odjąć wizualnie kilka kilogramów. Picmonkey jest aplikacją częściowo płatną, ponieważ dostęp do wybranych materiałów do pracy jest zablokowany dopóki nie uiści się określonej opłaty.
Recite służy do wizualnego ozdabiania cytatów, ale jeśli życzenia świąteczne potraktuje się właśnie w ten sposób, można bardzo łatwo wykonać minimalistyczną kartkę. Zaletą programu jest również to, że umożliwia dalsze udostępnianie zdjęcia w sieci.